نیم‌نگاهی به تغییرات کتابخانه ساختمان ۸

نویسندگان :هانیه قاسمی، آرمین فتانی                   مدت زمان مطالعه: ۱۰ دقيقه

بعد از تعطیلی دانشگاه به دنبال شیوع ویروس کرونا ساختمان ۸ دانشکده مکانیک تغییرات اساسی را به خود دید. از نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان گرفته تا تغییر مکان اتاق اساتید و کلاس‌ها. کتابخانه این ساختمان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دچار تغییراتی از جمله تغییر مکان، تعویض میزهای مطالعه و… شده است.

این روزها با بازگشایی مجدد دانشگاه و همین‌طور ایامی که پیش روست یعنی همان امتحانات گذری کردیم به کتابخانه دانشکده تا آن را بهتر بشناسید.

خب ابتدا موقعیت مکانی سالن مطالعه آقایان و خانم‌ها را بشناسیم.

اول اینکه قرائت‌خانه ابتدا در طبقه ۴ اتاق ۴۰۷ قرار داشت. اما بعد از آن به دو اتاق ۳۰۳ و ۲۰۳ انتقال پیدا کرد که اتاق ۳۰۳ مخصوص آقایان و ۲۰۳ مخصوص خانم‌هاست.

اتاق ۴۰۷ که قبلاً مکان قرائت‌خانه بود الان به سالن نقشه‌کشی تبدیل شده و اتاق ۳۰۳ پیش‌ازاین متعلق به گروه مواد بوده و سالن نقشه‌کشی سابق هم در اتاق ۲۰۳ قرار داشت.

ظرفیت قرائت‌خانه آقایان ۶۴ و خانم‌ها ۵۸ نفر است.

حال بعد از اینکه راجع به مکان و ظرفیت صحبت کردیم به سراغ فضای کتابخانه برویم.

همان‌طور که می‌دانید برای اینکه یک مطالعه عالی با تمرکز خوب و بازده بالا داشته باشید باید محیط خوبی را انتخاب کنید. همه این موارد را سالن مطالعه ساختمان ۸ داراست.

اولین چیزی که به چشم می‌آید ویو بی‌نظیر آن هست که پنجره‌های آن روبه درختان سرسبز و بلندی است که در بهار و تابستان چشم‌نواز و زیباست و به همراه صدای پرندگان فضای دلنشینی را خلق می‌کند.

نمای بیرونی سالن مطالعه آقایان

نمای بیرونی سالن مطالعه خانم‌ها

همین زیبایی‌ها در زمستان در پوشش سفید نمایان می‌شود که بسیار دل‌انگیز و سرشار از آرامش است.

نمای سالن مطالعه آقایان در زمستان

از دیگر آپشن‌های خوب سالن مطالعه این هست که دیگر خبری از میزهای شیب‌دار قدیمی نیست و جای خودشان را به میزهای مطالعه ۲ و ۴ نفره با مانع کتابخانه‌ای داده‌اند.

حضور این حایل‌ها علاوه بر اینکه باعث شخصی شدن میزها و افزودن فضای قابل‌استفاده هر میز شده، باعث کاهش حواس‌پرتی هم می‌شود.

هم چنین هر دو کتابخانه تازه رنگ شدن و چراغ‌های LED نوسازی شده‌اند.

با توجه به‌تمامی نکاتی که راجع به سالن مطالعه‌ها گفته شد، کلیه مواردی که باعث می‌شود شما یک مطالعه خوب و عالی داشته باشید دارا است.

به امید پاس شدن مهندسان عزیز با نمرات بالا در امتحانات

بازدیدها: 82

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *